Garaż jest ważnym elementem domu. Jest praktyczną przestrzenią użytkową, gdzie oprócz parkowania pojazdów i przechowywania narzędzi i innych przedmiotów, możemy oddawać się swoim pasjom, np. majsterkowaniu, motoryzacji czy próbom amatorskich zespołów. Garaż jest również ważnym elementem wizualnym całego domu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie bramy garażowe, w taki sposób, aby łączyły estetyczny wygląd, łatwość w obsłudze oraz bezpieczeństwo. W ofercie Nexbau znajduje się kilka rodzajów bram garażowych. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Bramy garażowe rolowane

Bramy garażowe rolowane mają niewątpliwą zaletę, jaką jest oszczędność miejsca. Ich konstrukcja sprawia, że przy ich otwieraniu sufit pozostaje wolny, co daje możliwość zagospodarowania miejsca również tam, np. na dodatkowe schowki czy podwieszone stelaże. Bramy garażowe w ofercie Nexbau wykonane są z odpornego na korozję aluminium, a ich wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa, odpowiednio izolując wnętrze garażu. Ryglowanie przeciwwłamaniowe zabezpieczy garaż przed intruzami, a mechanizm otwierający firmy Hörmann ułatwi codzienne użytkowanie.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe charakteryzują się pionowym otwieraniem, co oszczędza miejsce na zewnątrz i w wewnątrz garażu. Takie rozwiązanie może okazać się interesujące dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń wokół swojego garażu. Trwałe uszczelnienie izoluje wnętrze przed działaniem warunków zewnętrznych, a automatyczne ryglowanie w prowadnicy przy zamykaniu chroni przed próbami dostania się do garażu poprzez podważanie. W ofercie Nexbau, znajduje się wiele wariantów bram segmentowych, w różnych kolorach i kształtach.

Bramy garażowe uchylne

W Nexbau oferujemy również bramy uchylne. Dzięki specjalnej konstrukcji, po otwarciu brama amortyzuje się w zagłębieniu szyny, a po zamknięciu dociska się do ościeżnicy, eliminując szczelinę między bramą a ramą. Sprawia to, że podważenie bramy staje się praktycznie niemożliwe. Oprócz wysokiego standardu bezpieczeństwa, bramy garażowe uchylne dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a także w różnorodnych tłoczeniach.

Jaką bramę garażową wybrać?

Wybór bramy garażowej może być trudny. Zwłaszcza przy tak szerokiej ofercie. W Nexbau wierzymy w rozwiązania dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta. Dlatego nasz zespół służy fachowym doradztwem przy wyborze oraz montażu bramy. Dzięki temu nasi klienci mogą cieszyć się najlepszym możliwym dla siebie rozwiązaniem, idealnie pasującym do konstrukcji garażu i jego otoczenia.