Okna tarasowe niekiedy stanowią dominujący element elewacji domu. Charakteryzują się dużymi wymiarami i dobrym doświetleniem wnętrza. Wybierając okna tarasowe, zwracamy uwagę, aby komponowały się ze stylem budynku i były wygodne w obsłudze. W ofercie Nexbau znajduje się kilka rodzajów systemów okien tarasowych, które różnią się pod względem charakterystyki i wykonania. W jaki sposób dobrać dobre okna tarasowe?

Okna przesuwne Slide

Okna tarasowe z mechanizmem Nexbau Slide charakteryzują się łatwością obsługi. Opracowany przez nas system otwierania i zamykania drzwi przesuwnych sprawia, że otwieranie drzwi nie wymaga dużej siły i odbywa się niemal automatycznie. Skrzydła drzwi otwierają się równolegle do ściany, dzięki czemu nie zabierają cennej przestrzeni w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy swobodnie aranżować wnętrze, nie martwiąc się, że drzwi tarasowe będą uderzać w meble

Okna tarasowe aluminiowe przesuwne

Nowoczesny wygląd okien tarasowych aluminiowych będzie fantastycznie komponować się ze współczesnymi realizacjami architektów wnętrz. Dostępne w ofercie Nexbau okna przesuwne MB-SKYLINE są osadzone na ukrytej ramie o wąskich profilach, dzięki czemu przejście z wnętrza do ogrodu jest niemal niezauważalne. Daje to poczucie otwartej przestrzeni, zachowując jednocześnie wysokie parametry techniczne.

Okna podnośno-przesuwne

Okna podnośno-przesuwne w Nexbau to gwarancja solidnego wykonania. Otwiera się je delikatnie podnosząc, a później przesuwając drzwi. Nowoczesne mechanizmy zastosowane przy konstrukcji okien zapewniają płynność ruchu, nawet przy dużych drzwiach, których waga sięga 400 kilogramów! Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest niski próg, który likwidując bariery architektoniczne pozwala na ograniczenie strat ciepła.

Okna tarasowe uchylne

Wśród okien tarasowych uchylnych wyróżniamy dwa rodzaje: okna uchylno-przesuwne oraz uchylno rozwierne. Oba te rozwiązania dostępne są w ofercie Nexbau. Okna uchylno-przesuwne pozwalają na uchylanie drzwi oraz ich otwarcie poprzez przesunięcie na nieruchomą część. Ten prosty w obsłudze mechanizm ma dużą zaletę, jaką są zaczepy antywyważeniowe, które utrudniają włamanie. Okna uchylno-rozwierne działają jak klasyczne okna, można je uchylić lub otworzyć podobnie jak zwyczajne okna. Do tych okien można zamontować zatrzask balkonowy, co umożliwia przymknięcie ich od zewnątrz, a także niski próg niwelujący bariery architektoniczne.

Jakie okna tarasowe wybrać?

Wybór okien tarasowych może być trudny. Nasza doświadczona ekipa Nexbau pomoże w wybraniu odpowiedniego rozwiązania. Nasi doradcy dostosują najlepszy możliwy wybór w zależności od indywidualnych preferencji klientów.