Okna są bardzo ważnym elementem każdego budynku. Zapewniają dostęp do światła, a stolarka okienna może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jednak nie tylko względy wizualne są ważne przy wyborze odpowiednich okien. W Nexbau zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym zagadnieniem jest oszczędność energii. Jaki wpływ na rachunki mają okna energooszczędne?

Jak zbudowane są okna energooszczędne?

Technologie wykorzystywane przy konstrukcji stolarki okiennej są nieustannie unowocześniane. Dotyczy to materiałów używanych do produkcji, jak i samego projektu okien. W Nexbau stosujemy kilka rozwiązań. Jednym z nich jest wyposażenie profilów okien w od 5 do nawet 7 komór, co ma wydatny wpływ na zatrzymywanie ciepła w domu. Oprócz tego, nasze systemy wyposażamy okien w wysokiej klasy uszczelki, które zapobiegają uciekaniu ciepła na zewnątrz przez nadmierne szczeliny. Oszklenie w naszych oknach może mieć nawet trzy szyby. Szyby zespolone z potrójnym oszkleniem dodatkowo wspomagają zatrzymywanie ciepła w domu, jednocześnie umożlwiając dogrzewanie wnętrz przy pomocy wpadającej do środka energii słonecznej. 

Jakie okna pozwalają oszczędzać energię?

Okna energooszczędne mają za zadanie minimalizować utratę ciepła, które stosowane jest do ogrzewania pomieszczeń. Utrata ciepła spowodowana jest przenikalnością cieplną okna, wyrażaną współczynnikiem przenikania ciepła Uw. Informuje on o tym, jak dużo ciepła “ucieka” przez okno, a im wyższa wartość, tym gorsza izolacja danego produktu. W Nexbau oferujemy szeroką gamę okien energooczędnych. Do takich należy m.in. model Geneo Rau Fipro X, którego stolarkę produkujemy z PVC. Przenikalność ciepła w jego przypadku to jedyne 0,86 W/m²K. Jest to zasługą m.in. zastosowanymi materiałami z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO z zawartością włókna szklanego. Oprócz tego, system ten ma uszczelkę środkową, wspomagającą zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku.

Jak kupić okna energooszczędne?

Przy budowie czy remoncie domu, warto zadbać o energooszczędność okien. Pomoże to zaoszczędzić duże sumy na jego ogrzewaniu. Rozwiązania stosowane w Nexbau z pewnością znajdą wielu zwolenników. Nasz zespół doradców odpowie na wszystkie pytania i dostosuje odpowiedni wariant do indywidualnego zapotrzebowania każdego klienta.