Okna drewniane są marzeniem wielu rodzin, planujących budowę domu lub gruntowny remont swojego mieszkania. Wiąże się to z większym wydatkiem, bowiem okna drewniane są droższe niż stolarka wykonana np. z PVC. Mimo to, wielu klientów Nexbau jest niezwykle zdeterminowanych do zakupu okien wykonanych z drewna. Co sprawia, że okna drewniane tak przyciągają klientów i jakie są ich największe zalety?

Okna drewniane – ponadczasowy styl

Cechą okien, która najbardziej rzuca się w oczy, jest naturalnie ich wygląd. Pod tym względem okna z drewna przewyższają te wykonane z tworzyw sztucznych. Ich autentyczny charakter i ponadczasowy dizajn przyciąga zarówno profesjonalnych projektantów wnętrz, jak i osoby, które samodzielnie planują wystrój swojego domu lub mieszkania. 

Drewno, czyli najlepszy naturalny izolator

W Skandynawii od wielu lat wykorzystuje się drewno do budowy domów. Ma to związek z jego właściwościami termoizolacyjnymi, co przy warunkach panujących w tym regionie Europy ma kluczowe znaczenie. Podobnie jest w przypadku stolarki okiennej wykonanej z drewna. Drewno jest najskuteczniejszym naturalnym izolatorem, którego stopień przenikania ciepła jest podobny jak w przypadku stolarki z PVC. Niektóre gatunki drewna, takie jak sosna, zawierają dużo żywicy, co stanowi dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Oprócz tego, drewniane systemy okien w Nexbau posiadają dodatkowe uszczelki, które zwiększają ich klasę termoizolacyjną.

Trwałość okien drewnianych

Drewniana stolarka okienna jest również znana ze swojej trwałości. Przy odpowiedniej konserwacji, może być to inwestycja nawet na sto lat! Drewno ma dużą wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu możliwa jest konstrukcja smuklejszych profili niż w przypadku okien z tworzyw sztucznych. Do niedawna elementy okien drewnianych narażone były na wypaczanie, jednak rozwiązano ten problem poprzez sklejanie kilku warstw, które składają się na profil. Jedynym zagrożeniem dla stolarki z drewna może być wilgoć. W tym przypadku, przy zastosowaniu odpowiednich powłok lakierniczych, można uniknąć negatywnego wpływu wody na konstrukcję drewnianych elementów. 

Okna drewniane w Nexbau

Zalety okien drewnianych sprawiają, że popyt na nie stale rośnie. Również klienci Nexbau coraz częściej decydują się na zakup okien wykonanych z tego materiału. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów drewnianych. Oferujemy stolarkę wykonaną z różnych gatunków drewna, jak i w szerokiej palecie barw. Nasi doradcy służą pomocą w wyborze najlepszej możliwej konfiguracji do indywidualnych potrzeb każdego klienta.