PVC, czyli polichlorek winylu, jest tworzywem sztucznym wykorzystywanym do produkcji wielu elementów wyposażenia domu. Jednym z nich jest stolarka okienna, której produkcja jest ułatwiona dzięki właściwościom termoplastycznym tego materiału. PVC jest wykorzystywany na szerszą skalę przy produkcji okien i drzwi od kilkudziesięciu lat. Co sprawia, że okna z PVC są tak popularne i jakie są ich największe zalety?

Okna z PVC, czyli trwałość

Polichlorek winylu jest materiałem o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Okna wykonane z PVC odznaczają się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu wilgoć lub zbyt duże nasłonecznienie nie zmieniają ich kształtu ani koloru. Do tego należy doliczyć również dużą wytrzymałość mechaniczną, co sprawia, że są bardzo łatwe w konserwacji i użytkowaniu. Wszelkie uszkodzenia czy zarysowania nie zmieniają koloru framug, a polerowanie zniweluje wszystkie szkody powstałe w wyniku działania czynników mechanicznych. Dzięki tym właściwościom, klienci Nexbau bardzo często decydują się na tego rodzaju rozwiązanie przy wymianie lub wstawianiu okien do budowanych domów.

Okna z polichlorku winylu, czyli bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Stolarka z PVC cieszy się dużym powodzeniem ze względu na swoją jakość. Jakie ma ona przełożenie na cenę okien? Okna z tego materiału są tańsze niż ich odpowiedniki z drewna czy metalu. Ma na to wpływ proces produkcyjny, który jest znacznie prostszy w przypadku okien z PVC. Coraz nowocześniejsze metody produkcji oraz możliwość wykorzystania materiałów z recyklingu sprawiają, że koszt produktów z tego materiału jest niższy. Ponowne wykorzystanie materiałów to również dobry argument dla osób, które cenią sobie troskę o naturę i chcą zredukować swój ślad węglowy.

Okna z PVC w Nexbau

W ofercie Nexbau znajduje się szeroki wybór stolarki okiennej wykonanej z polichlorku winylu. Do ich produkcji wykorzystujemy najwyższej klasy materiały, jednocześnie stale rozwijając technologie używane w tym procesie. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem doradców, którzy udzielą niezbędnych informacji i odpowiedzą na wszelkie pytania.