Drzwi techniczne kojarzą nam się głównie z lokalami usługowymi lub obiektami technicznymi, takimi jak zakłady pracy czy magazyny. Przy wyborze drzwi do domu, klienci Nexbau najczęściej są skłonni decydować się na drzwi wykonane z drewna lub PVC. Jednak drzwi z metalu mogą okazać się rozsądną opcją przy projektowaniu domu lub mieszkania. Czy można montować drzwi techniczne w domu i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Drzwi techniczne – czym się wyróżniają?

Drzwi o charakterze technicznym wykonane są najczęściej z metalu o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych. Dzięki temu mają właściwości przeciwpożarowe, dymoszczelne oraz dźwiękoszczelne. Szereg rozwiązań implementowanych przez producentów drzwi sprawia, że z roku na rok drzwi tego rodzaju są coraz bardziej wytrzymałe. Jednocześnie waga takich skrzydeł jest coraz niższa, co zapewnia wygodę użytkowania drzwi. 

Drzwi techniczne jako drzwi wejściowe

Każdy dom powinien być odpowiednio zabezpieczony. Jedną z właściwości drzwi technicznych jest ich wysoka klasa antywłamaniowa, dzięki czemu mogą być ciekawą alternatywą przy montażu drzwi wejściowych. Nowoczesny dizajn, z którym do tej pory nie utożsamiano drzwi z aluminium sprawia, że klienci Nexbau coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie. 

Drzwi techniczne wewnątrz domu

Niektóre pomieszczenia wymagają dodatkowej ochrony. Jednym z nich może być kotłownia, w której ryzyko wystąpienia pożaru rośnie, z uwagi na obecność pieca do centralnego ogrzewania. Drzwi o wysokiej klasie dymoszczelnej oraz drzwi przeciwpożarowe mogą zapobiec szybkiemu rozprzestrzenieniu się płomieni w budynku w przypadku awarii. Innym zastosowaniem drzwi technicznych jest oddzielenie części mieszkalnej domu od garażu. Może być to dobrym rozwiązaniem ze względów bezpieczeństwa oraz termoizolacji budynku. Garaż ma zazwyczaj gorsze ocieplenie od reszty domu, a drzwi techniczne o podwyższonych właściwościach izolacyjnych skutecznie ograniczają utratę ciepła.

Zakup drzwi technicznych

Zakup i montaż tego rodzaju drzwi jest niezwykle prosty. W ofercie Nexbau znajdują się drzwi przeciwpożarowe, antywłamaniowe oraz o podwyższonej termoizolacji produkcji firmy Hörmann. Nasi doradcy dopasują odpowiednie skrzydła do preferencji klientów oraz do funkcji, jaką mają spełniać.