Stolarka okienna kojarzy się zazwyczaj z drewnem. Przez wiele lat to właśnie drewno było materiałem, z którego najczęściej produkowano framugi okienne. Kilkadziesiąt lat temu rozpowszechniło się również użycie PVC, czyli polichlorku winylu w produkcji okien. Od jakiegoś czasu, coraz większą część rynku zajmują okna wykonane z aluminium. Również w ofercie Nexbau można znaleźć takie rozwiązanie. Czym charakteryzują się okna aluminiowe i jakie są ich zalety?

Charakterystyka okien aluminiowych

Okna aluminiowe łączą nowoczesną formę z doskonałymi parametrami technicznymi. Dzięki łatwej obróbce aluminium, możliwa jest produkcja różnych modeli profili, w zależności od konkretnego projektu. Sprawia to, że stale rozwijana linia okien aluminiowych może poszczycić się doskonałą termoizolacją oraz niemal nieograniczoną możliwością aranżacji. 

Okna aluminiowe – jakie mają zalety?

Wybór stolarki okiennej wykonanej z aluminium niesie ze sobą wiele korzyści, o których przekonało się już wielu klientów Nexbau. Największą z nich jest jej uniwersalność. Może być montowana w budynkach użyteczności publicznej, biurach, witrynach sklepowych, galeriach handlowych, ale również w nowoczesnych realizacjach domów mieszkalnych. Doskonała izolacja okien, dzięki możliwości zastosowania grubszych szyb oraz dodatkowego wypełnienia w trzech komorach profili sprawia, że okna aluminiowe świetnie sprawdzają się w budownictwie pasywnym. Klienci mają również możliwość wyboru okuć oraz pakietów szybowych. Oznacza to, że tafla szkła może stanowić jedną dużą powierzchnię bądź może być podzielona na mniejsze części dzięki aluminiowym listewkom.

Okna aluminiowe, czyli bezpieczeństwo

Wytrzymałość mechaniczna aluminium wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo. Okna z tego materiału są niemal niemożliwe do podważenia. Dodatkowo, często stosowane szkło klejone sprawia, że sforsowanie takiego okna może być niemal niemożliwe dla potencjalnego intruza. W Nexbau oferujemy również szeroki wybór okucia okien, włącząjąc w to ograniczniki otwarcia i inne rozwiązania dostarczane przez renomowanych producentów.

Zakup okien aluminiowych

Okna aluminiowe są mniej popularnym rozwiązaniem, dlatego przed ich zakupem warto skonsultować się ze specjalistami Nexbau. W oparciu o preferencje i wskazówki klientów, służą oni wsparciem na każdym etapie zakupu okien, od ich wyboru aż po transport i montaż.