Budynki użyteczności publicznej takie jak biurowce, urzędy czy sklepy wielkopowierzchniowe projektowane są w nieco inny sposób niż budynki mieszkalne. Między hipermarketem a blokiem jest wiele różnic na poziomie konstrukcji budynku, ale również jego wykończenia. Elewacja budynków o przeznaczeniu technicznym czy publicznym musi być bardziej wytrzymała na warunki atmosferyczne i łatwa w utrzymaniu. Te zalety są cechą charakterystyczną dla fasad aluminiowych. Czym są fasady aluminiowe i w jaki sposób stanowią dobre rozwiązanie dla klientów Nexbau?

Charakterystyka fasad z aluminium

Fasady aluminiowe są systemem ścian słupowo-ryglowych. Do ich cech charakterystycznych należy przede wszystkim odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne i łatwe utrzymanie. Fasady aluminiowe mają również inną zaletę. Dają klientom Nexbau niemal nieograniczoną swobodę w ich aranżacji, wybierając niemal dowolną gamę barw oraz elementy szklane na fasadzie, które mogą mieć dowolny kształt oraz powierzchnię. Takie rozwiązanie nadaje budynkowi futurystycznego charakteru, który zdaje się definiować współczesną tendencję w architekturze. Wiele osób decyduje się również na montaż fasad aluminiowych przy budowie domów jednorodzinnych.

Zastosowanie fasad aluminiowych

Dzięki ponadprzeciętnym możliwościom ich konfiguracji, fasady aluminiowe znajdują wiele zastosowań. Klienci Nexbau zdążyli się już o tym przekonać. Nasze rozwiązania z powodzeniem montowane były m.in. na halach magazynowych, sklepach czy jako fasada biurowca. Ponadto, fasady aluminiowe mogą zdobić również salony samochodowe, hale sportowe czy urzędy publiczne. Uniwersalność tego rozwiązania sprawia, że projektanci bardzo często stawiają na fasady aluminiowe przy różnego rodzaju realizacjach. 

Zakup fasad aluminiowych

Ten element elewacji jest najczęściej integralną częścią budynku. Dlatego przy jego zakupie najlepiej zasięgnąć rady ekspertów w tej dziedzinie. W Nexbau, nasz zespół wykwalifikowanych sprzedawców dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu przy okazji wielu projektów, z łatwością dopasuje odpowiednie rozwiązanie do danego projektu. Gwarantujemy wsparcie na wszystkich etapach – od projektu, poprzez zakup, aż po montaż fasad aluminiowych. Nasz asortyment obejmuje produkty, które z powodzeniem mogą być stosowane na każdym rodzaju budynku. Dzięki doświadczeniu, oferujemy fasady dla biur, hal magazynowych, sklepów, ale również budynków mieszkalnych.