Drzwi są obecne praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Mają one spełniać określone funkcje, oddzielać wnętrze od chaotycznego świata zewnętrznego, zapobiegać utracie ciepła czy izolować akustycznie dom. Jednak jednym z bardziej istotnych zadań drzwi jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i ich dobytku. Dlatego oprócz wyboru odpowiedniego skrzydła, istotne jest również wyposażenie go w odpowiednie okucia. W Nexbau zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego dużą uwage przykuwamy do zamków do drzwi. Jak wybrać zamek do drzwi i czym różnią się między sobą ich rodzaje?

Zamek do drzwi – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi. Najbardziej rozpowszechnionym z nich jest zamek wpuszczany. Znajduje się on wewnątrz skrzydła, a otwiera się go najczęściej za pomocą klucza, który przesuwa zatrzask. Innym popularnym rodzajem zamków są zamki nawierzchniowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że cały mechanizm znajduje się na powierzchni drzwi, a rygiel wpada w specjalną blokadę umieszczoną w ościeżnicy. Na rynku dostępne są również drzwi wyposażone w zamki wielopunktowe. Są to takie takie, w przypadku których jeden klucz uruchamia kilka zasuw na różnych wysokościach. 

Współczesne zamki do drzwi

Znane wszystkim zamki do drzwi działają dzięki przesunięciu zapadki poprzez manipulację kluczem. Jednak z biegiem czasu, nowe technologie zostały zaimplementowane również w zamkach. Zamki elektromechaniczne do połączenie dotychczas znanej technologii produkcji zamków z nowymi rozwiązaniami. Ich otwarcie możliwe jest za pomocą przyłożenia np. karty elektromagnetycznej, breloka lub telefonu z modułem NFC i odpowiednią aplikacją. Taki rodzaj zamków często spotykamy w biurach, urzędach, a najczęściej mamy z nim do czynienia w hotelach, gdzie od wielu lat na recepcji karty do pokoi zastępują klasyczne klucze. 

Zakup zamków do drzwi

Nie wyobrażamy sobie drzwi bez zamków. Dlatego w Nexbau, nasze produkty zawsze wyposażone są w najwyższej jakości mechanizmy zamykające renomowanej firmy ROTO. Rozwiązania tego producenta trafiły w gusta naszych klientów, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz o wysoką jakość kupowanych produktów.