Producenci stolarki okiennej oferują produkty wykonane z różnych materiałów. Przez wiele lat, najbardziej rozpowszechnionym budulcem było drewno. Od kilku dekad najbardziej popularnym rozwiązaniem są okna z PVC, czyli polichlorku winylu. W przypadku budynków użytkowych i przemysłowych, najczęściej sięga się po okna aluminiowe. To rozwiązanie znajduje coraz większe uznanie wśród projektantów budynków mieszkalnych. Czy da się połączyć dwa materiały przy produkcji okien? W ofercie Nexbau znajduje się nowe rozwiązanie, czyli okna drewniano-aluminiowe. Czym charakteryzują się okna drewniano-aluminiowe?

Charakterystyka okien drewniano-aluminiowych

Okna drewniano-aluminiowe składają się z zewnętrznej ramki z aluminium oraz wewnętrznego szkieletu konstrukcyjnego z drewna. Aluminium cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, natomiast drewno nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i zapobiega utracie ciepła dzięki właściwościom izolacyjnym. Połączenie aluminium i drewna sprawia, że okna wytrzymałe są na uszkodzenia mechaniczne i dobrze izolują akustycznie. Osłona aluminiowa od zewnątrz zwiększa bezpieczeństwo, utrudniając sforsowanie okien potencjalnym intruzom.

Okna drewniano-aluminiowe w Nexbau

W trosce o zadowolenie naszych klientów, stale pracujemy nad udoskonalaniem naszych technologii i projektów. Efektem tych starań są okna drewniano-aluminiowe z linii Nexbau Moderna. Wewnętrzny drewniany szkielet z pewnością wkomponuje się we wnętrza o różnych stylistykach. Jego połączenie z łatwą w konserwacji konstrukcją aluminiową od zewnątrz idealnie łączy nowoczesną stylistykę z ciepłem domowego ogniska. W linii Moderna istnieje możliwość zastosowania szerokiej gamy okuć. Należą do nich m.in. okucia antywyważeniowe z klamkami zamykanymi na klucz czy okucia DESIGNIO z ukrytymi zawiasami. Osoby, którym zależy na bezpieczeństwie ich dzieci, mogą być zastosowane systemem TILT FIRST, który zapobiega otwarciu okien przez pociechy.

Zakup okien drewniano-aluminiowych

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie z szerokiej oferty okien Nexbau, warto skonsultować się z naszymi doświadczonymi doradcami. W oparciu o potrzeby i preferencje klienta, nasi eksperci będą mogli doradzić jeden z ośmiu wariantów okien Nexbau Moderna dostępnych w naszym sklepie.