Brama przemysłowa to istotny element budynków o przeznaczeniu użytkowym, takich jak hale magazynowe czy produkcyjne. Dzięki nim możemy kontrolować dostęp do obiektów, do których nie mają wstępu osoby postronne. Bramy przemysłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium lub tworzywa sztuczne, i są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, w zależności od zapotrzebowania i warunków, w których mają być użytkowane. Jakie są rodzaje bram przemysłowych w ofercie Nexbau?

Rodzaje bram przemysłowych – bramy rolowane

Bramy rolowane to wyjątkowy produkt w portfolio Nexbau, który wyróżnia się prostotą konstrukcji i trwałością. Składa się z niewielu komponentów, czyli zapewnia wytrzymałość i ergonomię w codziennej eksploatacji. Po jej otwarciu, brama tworzy niewielkich rozmiarów zwój, który jest schowany za nadprożem. Pozwala to na pełne wykorzystanie cennej powierzchni użytkowej hali. Innowacyjny mechanizm sprężyn naciągowych umożliwia szybkie i łatwe ręczne otwieranie bramy. Co więcej, bramy te są opcjonalnie dostępne z systemem ZAK, który minimalizuje straty ciepła i jeszcze bardziej poprawia efektywność energetyczną budynku.

Rodzaje bram przemysłowych – bramy segmentowe

Bramy segmentowe to rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę, funkcjonalność i estetykę. Przy ich produkcji wykorzystuje się stal, aluminium bądź połączenie tych dwóch materiałów. Bramy segmentowe otwierają się pionowo, zapewniając swobodny dostęp przed, ale rownież za nią. Oferowane w Nexbau bramy segmentowe mają w wyposażeniu profile Thermo Frame, które zapewniają odpowiednią termoizolację. Dodatkowe uszczelki wargowe i podwójna uszczelka w obszarze nadproża skutecznie chronią przed utratą ogrzanego lub schłodzonego powietrza.

Bramy przemysłowe szybkobieżne

Bramy szybkobieżne oferowane przez Nexbau to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu, które pozwala na znaczne przyspieszenie procesów zakładowych, ale również ograniczenie strat energii. Można je zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ich krótki czas otwierania i zamykania pozwala na szybkie działanie i ograniczenie strat ciepła. Bramy szybkobieżne otwierają się pionowo lub poziomo. W naszej ofercie znajduje się wiele konfiguracji bram, np. wersja przezroczysta lub wyposażona w elastyczną kurtynę czy izolowane termicznie panele. Profile bramy są wykonane z ocynkowanej stali i ocieplone utwardzaną pianką poliuretanową, co gwarantuje dobrą izolacyjność termiczną.