Hale produkcyjne, magazynowe i inne obiekty przemysłowe są zazwyczaj eksploatowane niezwykle intensywnie przez ich pracowników. Oznacza to, że ich wyposażenie musi być odpowiednio dostosowane pod względem wytrzymałości, a także wydajności i komfortu użytkowania w intensywnych warunkach. Dotyczy to również bram przemysłowych, które są kluczowym elementem infrastruktury logistycznej. Wymagają solidnej konstrukcji, aby wytrzymać codzienną intensywną eksploatację. Jednym z oferowanych przed Nexbau rozwiązań jest brama przemysłowa segmentowa. Czym jest brama przemysłowa segmentowa i jakie są jej zalety w codziennym użytku?

Brama przemysłowa segmentowa – charakterystyka

Brama magazynowa segmentowa to niezwykle popularne rozwiązania stosowane w obiektach przemysłowych. Jej konstrukcja charakteryzuje się tym, że składa się z kilku segmentów, które otwierają się pionowo. Pozostawia przy tym dużo wolnego miejsca, zarówno przed jak i za bramą. Brama segmentowa jest odpowiednia do każdego rodzaju obiektu przemysłowego. Jej montaż możliwy jest w każdym rodzaju zabudowy, w zależności od zapotrzebowań klienta. Istotną cechą bram przemysłowych segmentowych w Nexbau jest możliwość ich dostosowania do różnych wymiarów bram, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. 

Bramy przemysłowe segmentowe w Nexbau

Odpowiednie wyposażenie hali magazynowej lub produkcyjnej w wyraźny sposób wpływa na jej użytkowanie. Znajduje to swoje odzwierciedlenie również w funkcjonowaniu całej firmy. W Nexbau najwyższy priorytet stawiamy na wydajność i wytrzymałość proponowanych przez nas rozwiązań. Bramy przemysłowe segmentowe w ofercie Nexbau tworzymy przy pomocy komponentów produkcji firmy Hörmann, niezawodnego dostawcy rozwiązań przemysłowych i logistycznych. Najwyższa jakość materiałów, jak również niezawodne mechanizmy zapewniają długotrwały komfort użytkowania bram, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wykonanie bramy ze stali, aluminium lub ich kombinacji zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkową opcja jest zastosowanie profilu Thremo Frame, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od murowanej ściany budynku. Dodatkowe uszczelki montowane po obu stronach bramy chronią przed utratą ogrzanego lub schłodzonego powietrza.

Zakup bramy przemysłowej segmentowej

Dokonując zakupu bramy do hali przemysłowej, należy zadbać o precyzję pomiarów i dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do warunków panujących w obiekcie. Odpowiednie wsparcie w tym obszarze zapewnią wykwalifikowani doradcy Nexbau. Po dokonaniu pomiarów i zapoznaniu się ze specyfiką warunków, w których będzie użytkowana brama, dopasują odpowiednie rozwiązanie, wyróżniające się efektywnością i komfortem w codziennej eksploatacji.