W obliczu rozwijającej się logistyki i handlu, znacznie zwiększył się ilość wolumen transportowanych towarów, zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Dlatego ważnym jest, aby proces przeładunku towarów był możliwie szybki i bezpieczny. W tym celu wykorzystuje się różne urządzenia, takie jak oferowane w Nexbau rampy przeładunkowe. Czym są i w jaki sposób rampy przeładunkowe ułatwiają pracę?

Czym są rampy przeładunkowe?

Rampy przeładunkowe to rozwiązanie ułatwiające przeładunek towarów między ciężarówką a magazynem. Zazwyczaj naczepa i przestrzeń magazynowa znajdują się na różnych wysokościach. Tam swoje zastosowanie znajdują rampy przeładunkowe – stosowane są w miejscach, gdzie samochody ciężarowe lub kontenery muszą być szybko i bezpiecznie załadowane lub rozładowane. Rampy niwelują różnice wysokości między platformą ładunkową a rampą. Umożliwia to bezpieczne przemieszczanie się ładunku z jednego na drugi poziom. To idealnie zaprojektowane rozwiązanie znajduje się w ofercie Nexbau dzięki współpracy z uznanym producentem technologii magazynowych – firmą Hörmann.

Zalety ramp przeładunkowych

Rampy przeładunkowe wyraźnie przyspieszają proces przeładunku, czyniąc go jednocześnie bardziej efektywnym. Transportowany towar jest przeładowywany z samochodu lub na samochód w jednym, poziomym kierunku. Jest to rozwiązanie, które niewątpliwie oszczędza czas i ułatwia pracę załodze. Niezawodny układ hydrauliczny posiadający 2 siłowniki hydrauliczne i jeden siłownik klapy zapewnia bezpieczne oraz równomierne opuszczanie i podnoszenie rampy. Rampy Nexbau mają wbudowane również automatyczne zawory bezpieczeństwa wbudowane w siłownikach hydraulicznych. Te natychmiast blokują rampę w razie awarii systemu hydraulicznego lub w przypadku nagłego spadku ciśnienia, chroniąc rampę przed niekontrolowanym opadnięciem.

Zakup rampy przeładunkowej

Rampa przeładunkowa może okazać się niezwykle przydatne w sytuacjach, gdzie szybki i bezpieczny proces przeładunku towarów jest wręcz niezbędny. Dzięki zastosowaniu ramp przeładunkowych można oszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy pracowników, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy. Aby zakupić odpowiednią rampę, dostosowaną do warunków panujących w danym magazynie, warto zwrócić się do doradców Nexbau. Ich wieloletnie doświadczenie sprawia, że z łatwością dopasują oni możliwie najlepsze rozwiązanie do konkretnych warunków.