Szczelność drzwi i okien to klucz do utrzymania ciepła w domu i zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Mimo to nadal w wielu budynkach mieszkalnych można znaleźć drzwi i okna, których termoizolacja pozostawia wiele do życzenia. Taki stan rzeczy sprawia, że ciepło z domu ucieka, co zwiększa ilość zużywanej energii i w efekcie przyczynia się do coraz wyższych kosztów utrzymania domu. Jak zadbać o odpowiednią szczelność drzwi i okien?

Odpowiednia szczelność okien

Aby zadbać o odpowiednią szczelność okien, warto zacząć od sprawdzenia stanu uszczelek. Zniszczone lub znacznie zabrudzone uszczelki mogą utrudniać prawidłowe zamykanie okien. W przypadku zakupu nowej stolarki okiennej, powinno się zwrócić uwagę na wybór produktów wysokiej jakości. Takie można znaleźć w ofercie Nexbau. Systemy izolacji okien z naszego portfolio zdecydowanie wykraczają daleko poza standardowe uszczelki. Okna dostępne w naszej ofercie posiadają profile wielokomorowe, które zapewniają doskonałą izolację cieplną. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu dwóch lub nawet trzech uszczelek, okna są szczelne, co skutecznie chroni przed utratą ciepła. Ważne jest jednak pamiętać, że pomimo szczelności okna muszą zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Dlatego warto wybierać okna z systemem wentylacyjnym, który pozwoli na swobodny przepływ powietrza w pomieszczeniu.

Szczelność drzwi a izolacja

Drzwi stanowią bardzo ważny element termoizolacji domu. Podobnie jak w przypadku okien, uszczelki drzwiowe mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej szczelności. Warto również zwrócić uwagę na skrzydła drzwi wysposażone w dodatkową przekładkę termiczną. Uwagę naszych klientów często zwracają nasze drzwi aluminiowe z linii Nexbau Base, przy produkcji których używamy z aerożelu, czyli materiału o doskonałych właściwościach izolacyjnych.  

Zakup odpowiedniej stolarki okiennej i drzwi

Właściwie zadbanie o szczelność drzwi i okien to klucz do utrzymania ciepła w domu i zmniejszenia kosztów ogrzewania. Odpowiednio dobrane i konserwowane okna i drzwi będą chroniły wnętrze przed utratą ciepła, zapewniały komfort termiczny i oszczędność energii. Doświadczona załoga Nexbau z łatwością dopasuje możliwe najlepsze rozwiązania, spełniające indywidualne potrzeby każdego klienta.