Wybór drzwi wejściowych do domu lub biura jest ważnym krokiem podczas budowy lub remontu. Jednym z najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę, z pewnością jest ich wytrzymałość. W Nexbau zdajemy sobie sprawę z tego, że wysokie parametry techniczne bardzo często muszą iść w parze z wyglądem drzwi. Jakie drzwi są najbardziej wytrzymałe i gdzie mogą znaleźć swoje zastosowanie?

Drzwi techniczne – gwarancja wytrzymałości

Linia drzwi technicznych w Nexbau to produkty przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Tego rodzaju drzwi nieco różnią się od tych, które znamy z naszych domów i mieszkań. Z uwagi na to, że muszą być one bardziej wytrzymałe niż ich odpowiedniki z drewna czy PVC, do ich produkcji wykorzystuje się stal. W zależności od funkcji, jaką spełnia budynek czy pomieszczenie, w której montuje się konkretny egzemplarz, drzwi mogą mieć dodatkowe właściwości. Mogą pełnić funkcję dodatkowej ochrony przed ogniem, dzięki rozwiązaniom przeciwpożarowym. Dodatkowe uszczelnienia sprawią, że wytrzymałe drzwi techniczne staną się również dymoszczelne oraz dźwiękoszczelne. 

Wytrzymałe drzwi aluminiowe do domów i mieszkań

Drzwi techniczne mogą nie sprawdzić się w budynkach mieszkalnych, ze względu na swój wygląd i nieco przemysłowy charakter. W takim przypadku, warto zwrócić uwagę na linię drzwi aluminiowych Nexbau. Z uwagi na parametry wykorzystywanego przy ich produkcji metalu, skrzydła aluminiowe są odporne na płomienie ognia czy też, przy wyposażeniu ich w odpowiednie uszczelki, dymoszczelne. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się na przykład w przydomowej kotłowni. Ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i podważanie sprawia, że mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą możliwie zminimalizować ryzyko włamań. 

Zakup wytrzymałych drzwi w Nexbau

Bezpieczeństwo domu i zamieszkujących w nim osób to priorytet. Z tego powodu w Nexbau stale rozwijamy nasze linie produktów w taki sposób, aby parametry drzwi były coraz wyższe. Doświadczony zespół doradców Nexbau z pewnością będzie mógł zaproponować rozwiązanie, które odpowie na indywidualne potrzeby każdego z naszych klientów.