Dom powinien być miejscem spokoju i relaksu, jednak w dzisiejszych czasach ciężko uchronić się od hałasu. Właśnie dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na izolację akustyczną swojego mieszkania. Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na poziom hałasu w domu, są okna Zielona Góra. Izolacja akustyczna okien jest łatwa do osiągnięcia, jednak w tym przypadku należy sięgnąć po odpowiednie rozwiązania. Jak więc zadbać o odpowiednie wyciszenie i zabezpieczyć okna przed hałasem?

Jak osiągnąć izolację akustyczną okien?

Izolacja akustyczna okien jest kluczowa np. w przypadku lokalizacji w centrum dużego miasta. Odpowiednio odizolowane okna zapobiegają wnikaniu dźwięków z zewnątrz. Uszczelki, przekładki w profilach oraz technologia stosowana w produkcji okien wpływają na poziom wyciszenia. W Nexbau wiemy, jak ważna jest izolacja akustyczna okien Zielona Góra i dlatego nasze okna GENEO osiągają wyciszenie do 50 dB bez wzmocnień stalowych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o ciszę w swoim domu.

Izolacja akustyczna okien – różne rodzaje stolarki okiennej

Wyróżniamy kilka rodzajów okien, które charakteryzują się izolacją akustyczną. Stolarka okienna Zielona Góra z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium czy PVC, może zapewnić odpowiednie wyciszenie. W Nexbau stosujemy zaawansowane technologie, które pozwalają osiągnąć najwyższą jakość izolacji akustycznej zarówno w oknach PVC, jak i drewnianych. Okna drewniane są wyposażone w dodatkowe dwie uszczelki na całym obwodzie (uszczelka obwiedniowa i uszczelka dodatkowa), a odpowiednia grubość profili oraz najlepsze materiały używane do produkcji, zapewniają doskonałe wyciszenie. 

Zakup okien wyciszających

Jeśli zależy nam na zakupie okien z izolacją akustyczną, warto skorzystać z porad ekspertów. Doradcy Nexbau to specjaliści w dziedzinie stolarki okiennej, którzy służą pomocą w wyborze najlepszych rozwiązań dla każdego typu zabudowy mieszkalnej. Dzięki naszym rozwiązaniom nawet mieszkanie przy ruchliwej ulicy będzie mniej uciążliwe.