We współczesnych realizacjach domów jednorodzinnych, projektanci zwykli komponować duże okna i drzwi tarasowe, które łączą przestrzeń dużego pokoju z ogrodem. Duże tafle szyb zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza, jednocześnie optycznie je powiększając. Swobodne przejście z wewnątrz na zewnątrz domu zapewniają drzwi tarasowe. Różnią się one od standardowych drzwi balkonowych, bowiem najczęściej stosowanym rozwiązaniem są skrzydła z mechanizmem przesuwnym. Czym są przesuwne drzwi tarasowe i jakie ich rodzaje mają do wyboru klienci Nexbau?

Charakterystyka przesuwnych drzwi tarasowych

Przesuwne drzwi tarasowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą optymalnie wykorzystać przestrzeń swojego tarasu lub balkonu. Drzwi te są proste w obsłudze i łatwe do otwierania oraz zamykania, a ich głównym atutem jest to, że po otwarciu drzwi nie zajmują one miejsca wewnątrz pomieszczenia. Poruszają się po specjalnych szynach, które zamontować można w ościeżnicy bądź ścianie, dzięki czemu mechanizm nie rzuca się w oczy podczas jego codziennej eksploatacji.

Przesuwne drzwi tarasowe – rodzaje

Klienci Nexbau, w zależności od ich potrzeb i preferencji, mają do wyboru różne rodzaje przesuwnych drzwi tarasowych. Naszym flagowym produktem jest system Slide, którego mechanizm do obsługi wymaga minimalnego nakładu sił, dzięki czemu korzystanie z drzwi tarasowych jest łatwe i przyjemne. Wykonane są z nowatorskiego tworzywa REHAU, które w 100% podlega recyklingowi. Skrzydła drzwi zapewniają wysoką izolację, dzięki stalowemu wzmocnieniu osiągają klasę przeciwwłamaniową RC3. Alternatywą jest system okien tarasowych MB-Skyline wykonanych z aluminium. Ich nienachalna konstrukcja i brak progu sprawiają, że przejście z domu na taras jest niemal niezauważalne. Oferują projektantom duże możliwości dzięki wysokościom drzwi do 4 metrów, co pozwala uzyskać spektakularne przeszklenia. Kolejną zaletą przesuwnych drzwi tarasowych z linii MB-Skyline jest możliwość montażu mechanizmu automatyzującego otwieranie oraz zamykanie drzwi za pomocą pilota.

Jak kupić przesuwne drzwi tarasowe?

Zakup odpowiednich drzwi na taras może stanowić duże wyzwanie. W Nexbau zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem domu jest przejście na taras lub do ogrodu. Nasi specjaliści w oparciu o dostarczone przez klientów informacje dostosują odpowiednie rozwiązanie, odpowiadające indywidualnym preferencjom i potrzebom.