Stolarka okienna to niewątpliwie bardzo ważny element każdego domu czy mieszkania. Pełni funkcję ochronną oraz izolacyjną, ale także odgrywa znaczną rolę w aranżacji wymarzonego wnętrza. Obecnie, najbardziej powszechnie używanym typem stolarki okiennej jest ta wykonana z PVC, czyli polichlorku winylu. Do łask powracają jednak okna z drewna, które swoją popularność na rzecz okien z tworzyw sztucznych straciły m.in. ze względu na cenę. Coraz większa część klientów Nexbau decyduje się jednak na inwestycję w okna drewniane. Jak wybrać stolarkę okienną do naszego domu?

Stolarka okienna z drewna – charakterystyka

Drewno od setek lat wykorzystywane jest do produkcji okien. Jest ono naturalnym izolatorem, a jego struktura i wytrzymałość pozwala na konstrukcję dużych skrzydeł bez dodatkowych wzmocnień. Nadają również wnętrzu niepowtarzalnego, naturalnego charakteru, idealnie wkomponowując się zarówno w nowoczesne realizacje, jak i w bardziej konserwatywne projekty. Z tych względów klienci Nexbau coraz częściej wybierają stolarkę okienną z drewna. Specjalnie dla nich stale udoskonalamy naszą linię produktów SOLENS by Nexbau. Przy jej produkcji używamy wyselekcjonowanego drewna sosnowego, dębowego oraz meranti.

Rodzaje okien drewnianych

Okna są integralną częścią wnętrza, mają wyraźny wpływ na wrażenia estetyczne osób przebywających w pomieszczeniu. Odpowiadając na potrzeby szerokiej grupy klientów, przygotowaliśmy różne linie okien drewnianych. Okna z linii Classica są idealne do klasycznego budownictwa, a ich prosta forma jest zarazem ozdobą wnętrza i elewacji. Okna z linii Palazzo wyróżniają się natomiast elementami ozdobnymi, które podkreślają wyjątkowy charakter architektury i spełniają rygorystyczne wymogi konserwatorskie. Inną naszą propozycją są okna Rustica, które świetnie odnajdą się w zabudowie zabytkowej i skansenach, łącząc tradycyjną stylistykę z nowoczesną technologią produkcji i wysokimi parametrami izolacyjnymi. 

Zakup stolarki okiennej

Wybór okien drewnianych nie należy do łatwych. Mnogość rozwiązań proponowanych przez producentów niejednej osobie przysporzył sporego bólu głowy. W Nexbau stale koncentrujemy się na wsparciu klienta i doborze odpowiedniego rozwiązania w oparciu o warunki architektoniczne, budżet oraz indywidualne preferencje.