Urządzając pokój dla dziecka dokładamy wszelkich starań, aby jego mały mieszkaniec z chęcią spędzał w nim czas, bawił się i uczył. Z tego względu wybór odpowiedniego wystroju wnętrza to sprawa najwyższej wagi. Warto jednak pamiętać również o nieco bardziej technicznej stronie wystroju wnętrz oraz o bezpieczeństwie. Jednym z ważniejszych elementów każdego budynku mieszkalnego, który ma wpływ na poziom bezpieczeństwa są okna. Jakie okna do pokoju dziecięcego wybrać , aby zapewnić mu komfort i odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie?

Okna do pokoju dziecięcego, a izolacja

Jedną z ważniejszych funkcji, jakie spełniają okna jest odpowiednia izolacja wnętrza przed utratą ciepła. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecięcym to jedno z ważniejszych zadań rodzica, który urządza nową przestrzeń dla swojej pociechy. Systemy okienne dostępne w ofercie Nexbau oferują najwyższy standard termoizolacji. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki systemowi 6 komór w profilu skrzydła okna i 7 komór w profilu ościeżnicy. Komory te mają wypełnienie np. z pianki poliuretanowej, która w efektywny sposób zatrzymuje ciepło w środku. System trzech uszczelek dodatkowo zapobiega utracie ciepła, utrzymując odpowiednią temperaturę we wnętrzu.

Okucia zwiększające bezpieczeństwo

Pokój dziecka to jego własny mikrokosmos. Aby odpowiednio zadbać o tą przestrzeń, Nexbau oferuje wysokiej klasy okucia do okna do pokoju dziecięcego, które znacznie ograniczają potencjalne niebezpieczeństwo. W naszej ofercie znajdują się m.in. okucia antywyważeniowe wzbogacone o klamki do okien z kluczykami, które niwelują zagrożenie wtargnięcia przez potencjalnych intruzów. Z kolei system klamek TILT FIRST utrudni dziecku samodzielne otwarcie okna pozostając bez kontroli rodzica. 

Im więcej szyb, tym lepiej

Pokój dziecięcy to bardzo newralgiczne miejsce, które za wszelką cenę chcemy odpowiednio zabezpieczyć. Wspomniane wcześniej właściwości izolacyjne oraz zabezpieczające okien mogą być dodatkowo wspomagane dzięki zastosowaniu pakietów 2 lub 3-szybowych. Dostępne w ofercie Nexbau pakiety z kilkoma szybami mogą być dodatkowo wzmocnione poprzez zastosowanie szyby z szkła hartowanego lub klejonego.

Zakup okien do pokoju dziecięcego

Nasi doświadczeni doradcy, w oparciu o wieloletnie doświadczenie, pomogą dobrać odpowiednią konfigurację okien do pokoju dla dziecka. Szeroki wachlarz systemów okiennych, okuć i wariantów pakietów szybowych zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów. W oparciu o ich preferencje dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, a następnie zadbamy o transport i montaż okien we wskazanym miejscu.