Budynki takie jak urzędy, sklepy, magazyny czy restauracje są odwiedzane codziennie przez nawet kilka tysięcy osób. Nic dziwnego, że przy ich budowie właściciele inwestują w materiały o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. To samo dotyczy drzwi i okien – aby zapewnić ich wytrzymałość na stałe otwieranie i zamykanie, najczęściej stosuje się produkty z aluminium. Stolarka aluminiowa okienna i drzwiowa kojarzy się głównie z tego rodzaju budynkami. Tym niemniej, drzwi i okna aluminiowe cieszą się od pewnego czasu coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Jakie zalety ma wybór stolarki aluminiowej w budynku mieszkalnym?

Stolarka aluminiowa, czyli wytrzymałość

Aluminium jest materiałem, który mimo stosunkowo niskiej masy w porównaniu do innych metali, zachowuje wysoką wytrzymałość mechaniczną. Produkty Nexbau, takie jak drzwi wejściowe lub okna z aluminium, korzystają z właściwości tego materiału. Ma to wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem trudniej jest sforsować tego rodzaju drzwi czy okna. Również ich konserwacja jest o wiele prostsza – są mniej podatne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie jest konieczne ich impregnowanie. 

Aluminium, czyli dowolność w formie

Dzięki odpowiednim właściwościom termoplastycznym, istnieje niemal nieograniczona możliwość dostosowania konstrukcji drzwi do preferencji klienta. Nasz system drzwi aluminiowych Base opracowany został w taki sposób, aby umożliwić możliwie dużą ilość wariantów konfiguracji. Dzięki temu, nasi klienci mają do wyboru odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjnym lub ukrytym. Kształty profili mogą być dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych. Takie drzwi można idealnie dopasować do fasad aluminiowo-szklanych.

Zakup aluminiowej stolarki do domu

Klienci Nexbau, przyzwyczajeni zazwyczaj do okien z PVC lub drewna, coraz przychylniej spoglądają w kierunku stolarki aluminiowej. Kuszeni jej wytrzymałością i parametrami termoizolacyjnymi, coraz odważniej inwestują w aluminiowe drzwi i okna. Nasza oferta produktów z aluminium jest bardzo szeroka, a dostępne ich warianty kolorystyczne i stylistyczne z pewnością przemówią nawet do najbardziej wymagających spośród naszych klientów.