Dom czy mieszkanie to miejsce, które jest dla nas schronieniem przed czynnikami płynącymi ze świata zewnętrznego. W chłodne, zimowe wieczory spieszymy do domu, aby ogrzać się przy kominku lub rozgrzanym kaloryferze. Natomiast w lecie chcemy skryć się przed upałem i promieniami słonecznymi. Istnieje kilka sposobów zaciemniania wnętrz. Niektórzy decydują się na zasłony, inni wolą rolety ze względu na ich dyskretny wygląd i łatwy w obsłudze mechanizm. Są to rozwiązania, które całkowicie odcinają dopływ słońca. Wielu klientów Nexbau chciałoby decydować, w jakim stopniu światło powinno wpadać do wnętrza. W takim przypadku, ciekawym wyjściem będzie zakup żaluzji. Czym są żaluzje i jakie funkcje spełniają?

Czym są żaluzje?

Żaluzje to rodzaj osłon okiennych składających się z pionowych lameli, które można regulować w celu zwiększenia lub zmniejszenia dostępu światła do pomieszczenia. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium lub plastik. Żaluzje mogą być również wyposażone w mechanizm pozwalający na automatyczne otwieranie i zamykanie, a także w opcję kontroli za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Służą one nie tylko do regulacji dostępu światła, ale także do poprawy izolacji termicznej i akustycznej pomieszczenia oraz zwiększenia prywatności.

Żaluzje fasadowe

W ofercie Nexbau można znaleźć rodzaj żaluzji, który różni się od tego znanego z naszych domów i mieszkań. Żaluzje fasadowe, zwane również żaluzjami elewacyjnymi, montuje się na elewacji budynku. Służą one do regulacji dostępu światła do pomieszczeń, ale także jako element dekoracyjny budynku. Inną zaletą żaluzji fasadowych jest ich pozytywny wpływ na izolację termiczną oraz akustyczną budynku. Przypadną również do gustu osobom, które cenią sobie prywatność.

Zakup żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe są mniej popularnym rozwiązaniem niż rolety fasadowe. Zyskują jednak coraz większą popularność. Nasz produkt wyposażony jest w wyprofilowane lamele, które w połączeniu z aluminiowymi elementami konstrukcyjnymi, nadają fasadzie nowoczesnego wyglądu. Doświadczeni technicy Nexbau służą pomocą przy wyborze, zakupie, transporcie oraz montażu żaluzji fasadowych do każdego rodzaju budynku.