Bramy przemysłowe to specjalne rodzaje bram, które są projektowane i wykonywane zgodnie z wymaganiami różnych gałęzi przemysłu. Projektuje się je tak, aby zapewnić wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także występujące w środowiskach przemysłowych warunki atmosferyczne, takie jak duże nasłonecznienie, wilgotność czy zmiany temperatury. Czym się charakteryzują i jakie rodzaje bram przemysłowych znajdują się w ofercie Nexbau?

Charakterystyka bram przemysłowych

Bramy przemysłowe mogą być wykonywane z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, aluminium czy blacha ocynkowana, w zależności od wymagań i potrzeb klienta. Pełnią również dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przeciwpożarowa, wentylacja, izolacja termiczna czy systemy bezpieczeństwa. Bramy przemysłowe stosowane przez klientów Nexbau sprawdzają się w różnych sektorach, takich jak przemysł samochodowy, spożywczy, czy chemiczny. Służą do zabezpieczania i kontrolowania dostępu do magazynów, hal produkcyjnych, zakładów produkcyjnych i innych obiektów przemysłowych.

Bramy przemysłowe – rodzaje

W ofercie Nexbau znajduje się kilka rodzajów bram przemysłowych. Bramy przemysłowe rolowane to jeden z nich. Wyróżniają się prostą konstrukcją z niewielu elementów. Ich wytrzymałość sprawia, że doskonale sprawdzają się nawet w najbardziej intensywnej eksploatacji. Po zamknięciu tworzą niewielkich rozmiarów zwój, umiejscowiony za nadprożem. W naszym katalogu można znaleźć również bramy segmentowe, które otwierają się pionowo, pozostawiają wolne miejsce wokół. Dzięki temu są uniwersalne i znajdą zastosowanie w każdych warunkach. Ostatnim rodzajem są bramy szybkobieżne, których główną cechą jest krótki czas otwierania i zamykania. Mogą być wyposażone w elastyczną kurtynę lub panele izolowane termicznie i nadają się do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. 

Zakup bramy przemysłowej w Nexbau

Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z firmą Hörmann, dostawcą wszystkich komponentów do naszych bram przemysłowych, zaprocentowała rzeszą zadowolonych klientów. Nasza załoga z pewnością dopasuje odpowiednie rozwiązanie do każdych warunków montażowych oraz będzie asystować przy wszystkich etapach zakupu bramy.