Wybór stolarki okiennej z roku na rok staje się coraz trudniejszy. Na rynku znajduje się wielu producentów, a ich oferty pękają w szwach. Można znaleźć przeróżne warianty okien, o zróżnicowanych parametrach i konstrukcji. Do produkcji okien wykorzystuje się różne materiały, jednak od lat najpopularniejszymi z nich są drewno oraz PVC, czyli polichlorek winylu. Klienci Nexbau najczęściej sięgają po właśnie te rodzaje okien, jednak zadają sobie pytanie co różni okna PVC a drewniane. Czym więc różnią się okna z PVC od tych wykonanych z drewna?

Okna PVC a drewniane – różnice

Okna wykonane z tworzywa sztucznego, jakim jest PVC, są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. Stolarka okienna z polichlorku winylu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku zarysowań czy nawet mocniejszych uderzeń, zazwyczaj wystarczy wypolerować uszkodzone miejsce, aby przywrócić element do stanu pierwotnego. Natomiast drewno wymaga stałej konserwacji, użycia specjalnych preparatów chroniącym je przed wilgocią czy zbyt intensywnym nasłonecznieniem.

Drewno jest droższe, ale zostanie na dłużej

Stolarka okienna z drewna to poważna inwestycja. Okna drewniane są znacznie droższe od swoich odpowiedników z tworzywa sztucznego. Wynika to z trudniejszego procesu produkcji oraz wyższej ceny materiałów, z których okna są produkowane. Tym niemniej, drewno nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i stolarka okienna nie jest tu wyjątkiem. Przy odpowiedniej pielęgnacji, okna z drewna pozostaną w doskonałym stanie przez długi czas. W zabytkowych domach czy kamienicach, drewniana stolarka okienna jest tam od ponad 100 lat!

Okna PVC a drewniane – podobieństwa

Mimo, że wiele je różni, mają również wspólne cechy. Zarówno okna z PVC, jak i z drewna doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem ciepła we wnętrzu. Parametry termoizolacyjne okien w ofercie Nexbau są bardzo wysokie, niezależnie od materiału, z którego są wykonane. Jest to zasługa nowoczesnego procesu technologicznego oraz zastosowania wielu komór w profilach okien, co znacznie przyczynia się do poprawy termoizolacji. Należy również wspomnieć, że zarówno okna drewniane jak i plastikowe znajdujące się w naszej ofercie, mają wysokie parametry antywłamaniowe.

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej

Wybierając stolarkę okienną, powinniśmy kierować się zarówno jej wyglądem, jak i parametrami technicznymi. W Nexbau można z powodzeniem połączyć przyjemne z pożytecznym, kupując doskonale wyglądające okna o wyśmienitych właściwościach wynikających z ich nowoczesnej konstrukcji. Nasza doświadczona załoga z pewnością doradzi odpowiedni wybór w oparciu o potrzeby i preferencje każdego klienta.