Dobrze izolowane okna są niezwykle ważne dla utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach oraz zmniejszenia kosztów energii. Nieszczelne okna mogą prowadzić do strat ciepła, co z kolei zwiększa zużycie energii potrzebnej do ogrzewania. Odpowiednia izolacja okien może również wpłynąć na izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku mieszkań położonych przy ruchliwych ulicach lub w pobliżu innych źródeł hałasu. Nieszczelne okna mogą również prowadzić do wilgoci i pleśni, co może negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców. Dlatego ważne jest, aby zadbać o odpowiednią izolacja okien, poprzez ich regularne konserwacje oraz wymianę na nowsze, bardziej energooszczędne okna. Warto również zainwestować w dodatkowe elementy, takie jak wkładki termiczne, dostępne w ofercie Nexbau. Czy wkładka termiczna w oknach są skuteczne?

Czym jest wkładka termiczna?

Wkładka termiczna to element, który montuje się w profilu okna w celu poprawy izolacyjności cieplnej. Zazwyczaj wykonana jest z materiału izolacyjnego, który znajduje się między komorami profili, z których jest zbudowane okno. Wkładka termiczna jest szczególnie przydatna w przypadku starych okien, których izolacyjność jest niska. Okna dostępne w ofercie Nexbau mają w swoim wyposażeniu tego typu rozwiązanie. Jednym z modeli, które mają wkładkę termiczną są okna aluminiowe MB-86. Dzięki wkładkom o nowym kształcie, możliwe było zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji profili okien.

Czym charakteryzują się wkładki termiczne?

Dzięki zastosowaniu wkładek termicznych można zmniejszyć straty ciepła, co przekłada się na niższe koszty energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń. Wkładki termiczne mają również korzystny wpływ na izolacja akustyczna okien, co pozwala zredukować poziom hałasu docierającego do wnętrza pomieszczenia. Wkładki termiczne są łatwe w montażu i stosuje się je w różnych rodzajach okien, nie tylko w tych nowoczesnych. Dzięki nim można poprawić jakość życia w pomieszczeniach, a także dbać o środowisko, zmniejszając zużycie energii.

Zakup okien wyposażonych we wkładki termiczne

Kupując okna, większość klientów chciałoby, aby zapewniły one odpowiednią izolację, jednocześnie nie ważąc zbyt dużo. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wybór okien z wkładką termiczną. O odpowiedni wybór zadbają doradcy Nexbau, który bazując na swojej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, z łatwością dobiorą rozwiązanie w oparciu o potrzeby danego klienta.