Izolacja akustyczna drzwi i okien jest niezwykle ważnym aspektem przy projektowaniu i budowie budynków, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu hałasu. Wpływa to na komfort mieszkańców domu czy mieszkania, ale także na ich zdrowie i jakość życia. Dlatego też, coraz więcej klientów Nexbau decyduje się na zastosowanie specjalnych rozwiązań poprawiających izolację akustyczną wnętrza. Jak zadbać o izolację akustyczną drzwi i okien?

Izolacja akustyczna drzwi i okien – sposoby

Istnieją różne sposoby na izolację akustyczną drzwi i okien. Zależą od lokalizacji budynku oraz jego przeznaczenia. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie okien i drzwi warto skonsultować się z doradcą technicznym firmy Nexbau. Specjaliści pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania, takie jak np. szyby akustyczne. Mają one inną budowę niż standardowe szyby okienne i mogą zredukować hałas nawet o połowę. Tym niemniej, dla poprawy parametrów akustycznych istotny jest nie tylko dobór szyb. Należy zwrócić uwagę również na rodzaj profilu, z którego wykonane są okna i drzwi oraz ilość uszczelek stosowanych przez producenta. To ważny parametr, który może znacznie wpłynąć na odpowiednie wyciszenie wnętrza.

Nowoczesne rozwiązania izolacyjne

Duże inwestycje, budynki użyteczności publicznej oraz budownictwo wielomieszkaniowe już w projekcie mają skonkretyzowane wymagania dotyczące izolacji akustycznej. Specjaliści Nexbau stale pracują nad udoskonalaniem naszych rozwiązań, aby sprostać tym wymaganiom. Jednym z nich są wspomniane wcześniej szyby akustyczne. Innym z kolei jest specjalna konstrukcja profili z dodatkowymi komorami, w których istnieje możliwość zastosowania wkładek termicznych, mających właściwości izolacyjne nie tylko termiczne, ale również akustyczne

Wyciszające okna i drzwi – gdzie kupić?

Prawidłowa izolacja akustyczna drzwi i okien jest niezbędna, aby móc w pełni cieszyć się wymarzonym domem lub mieszkaniem. W ofercie Nexbau znajduje się niezwykle szeroki wybór szyb akustycznych oraz nowoczesne rozwiązania izolacyjne, takie jak systemy drzwiowe wyposażone w dwie, a nawet trzy uszczelki. Dzięki tym rozwiązaniom, nasi klienci mogą być pewni, że ich budynki będą zapewniały wysoki poziom izolacji akustycznej.