Coraz częściej zwracamy uwagę na koszty utrzymania domu, troszczymy się o środowisko i staramy się oszczędzać energię. Wiele osób stawia na domy ekologiczne lub pasywne, w których energię czerpiemy z odnawialnych źródeł. Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów i zwiększenie efektywności energetycznej są okna energooszczędne Zielona Góra. W Nexbau uważamy, że wszystkie okna powinny być wyposażone w systemy izolacyjne, które zabezpieczają dom przed utratą ciepła. Czy warto zatem inwestować w okna energooszczędne?

Czym są okna energooszczędne?

Okna energooszczędne to inaczej okna, które charakteryzują się optymalną izolacyjnością cieplną. Taka stolarka okienna jest zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować utratę ciepła z domu i jednocześnie zwiększyć efektywność energetyczną. Okna Zielona Góra produkuje się z materiałów o wysokiej izolacyjności termicznej, co pozwala na zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia.

Czym wyróżniają się energooszczędne okna?

Okna energooszczędne Zielona Góra wyróżniają się przede wszystkim przekładką termiczną, która jest pomiędzy ramą okna a szybą. Przekładka ta składa się z materiału o niskiej przewodności cieplnej, który zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Wielokomorowe profile okienne to kolejny element, który wpływa na ich izolacyjność. Profil wielokomorowy, to taki, w którym znajduje się kilka komór powietrznych, co pozwala na dodatkową izolację.

W Nexbau stosujemy specjalny rodzaj rdzenia z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO z zawartością włókna szklanego. W ten sposób zastąpiliśmy wzmocnienia stalowe, które w 90% przypadków powodują powstawanie mostków termicznych. Nasze okna posiadają również trzy uszczelki, które skutecznie zabezpieczają przed wiatrem i utratą ciepła.

Jak zakupić oszczędne okna?

Zakup okien energooszczędnych to nie lada wyzwanie. Warto zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam wybrać najlepsze rozwiązanie dla naszego domu. W Nexbau nasi specjaliści chętnie doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór okien, które charakteryzują się wysoką jakością i efektywnością.