Drewniane drzwi wejściowe to wyjątkowy element każdego domu. Stylowo rzeźbione, zdobione albo utrzymane w nowoczesnym, skandynawskim minimalizmie. Odpowiednia pielęgnacja drewnianych drzwi zewnętrznych jest kluczowa dla utrzymania ich trwałości i estetyki na dłuższy czas. W Nexbau Zielona Góra oferujemy wysokiej jakości drewniane drzwi zewnętrzne, które cechują się nie tylko pięknym wyglądem, ale również doskonałą izolacją termiczną i akustyczną. Produkujemy je tak by służyły klientom przez lata. Co zrobić by zawsze tak dobrze wyglądały?

Drzwi zewnętrzne – regularne czyszczenie i konserwacja

Drewniane drzwi wymagają regularnej pielęgnacji. Nie jest to czynność skomplikowana ani trudna! . Najlepiej robić to raz do roku, np. wczesną jesienią od razu po umyciu okien. Ważne by taka pielęgnację przeprowadzić kiedy nie jest zbyt upalnie – najlepiej poniżej 25 stopni, gdy okna nie są nagrzewane słońcem i gdy nie pada deszcz. 

Do pielęgnacji drewna najlepiej użyć gotowego zestawu pielęgnacyjnego, który można zakupić w NEXBAU Zielona Góra . Do zestawy pielęgnacyjnego dołączona jest też miękka szmatka. Przy pielęgnacji drewna należy oczywiście unikać stosowania agresywnych środków chemicznych oraz ostrych czyścików. Po oczyszczeniu, warto zastosować specjalne środki pielęgnacyjne, takie jak oleje lub woski, które zapewnią dodatkową ochronę drewna.

Z naszym zestawem pielęgnacyjnym, cały proces zabezpieczenia drewna kończy się naniesieniem specjalnego balsamu pielęgnacyjnego, który tworzy na powierzchni drewna ochronną powłokę.

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi 

Drewniane drzwi wejściowe są narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce i mróz. Aby chronić drewno przed wilgocią i promieniowaniem UV, zaleca się regularne stosowanie impregnatów lub lakierów ochronnych. W Nexbau Zielona Góra oferujemy fachowa pomoc przy wyborze odpowiednich produktów do impregnacji drewna, które doskonale zabezpieczają je przed szkodliwym wpływem pogody.

Regularna kontrola i regulacja stanu drzwi zewnętrznych

Regularne sprawdzanie stanu konstrukcji drewnianych drzwi Zielona Góra jest kluczowe dla zapewnienia ich trwałości. Należy regularnie sprawdzać stan zamków, zawiasów i innych elementów okuć. Jakiekolwiek luzy, trudności w otwieraniu czy zamykaniu drzwi to znak, że warto skonsultować się z profesjonalistą, aby przeprowadził niezbędne naprawy.

Wielokrotnie w ciągu dnia otwierane i zamykane drzwi wejściowe wymagają regulacji dla sprawnego funkcjonowania. To jak serwisowanie auta w warsztacie! W NEXBAU Zielona Góra można zgłosić do naszego działu serwisowego prośbę o usługę regulacji, która zostanie przeprowadzano w dogodnym dla Państwa terminie.

Jak sprawić, by drzwi zewnętrzne służyły wiele lat?

Dbanie o drewniane drzwi zewnętrzne to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim trwałości i funkcjonalności. Regularne czyszczenie, konserwacja i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi są kluczowe dla utrzymania drewna w doskonałym stanie. W Nexbau Zielona Góra oferujemy wysokiej jakości drewniane drzwi zewnętrzne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki naszym produktom oraz odpowiedniej pielęgnacji, drewniane drzwi będą stanowiły piękną i trwałą ozdobę każdego domu przez wiele lat.

Jako doświadczeni producenci okien i drzwi drewnianych udzielamy w NEXBAU Zielona Góra naszym klientom wszelkich porad, dotyczących tego kiedy montować produkty z drewna, jak je przechowywać i jak o nie dbać. Wszystko po to jak najdłużej mogli się cieszyć niesamowitym efektem solidnie wykonanego wyrobu z drewna.