W dobie powszechnej dbałości o estetykę wnętrz wybór odpowiednich elementów wyposażenia staje się nie lada wyzwaniem. „Rolety nadstawne” to fraza, którą często wyszukują osoby zastanawiające się nad rozwiązaniami do osłaniania i ozdabiania okien. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, jak dobrać rolety do stylu Twojego domu!

Czym są rolety nadstawne?

Na wstępie warto przybliżyć, czym właściwie są rolety nadstawne. To rodzaj rolet, które są montowane bezpośrednio na ramie okiennej. Są nie tylko funkcjonalnym, ale również estetycznym dodatkiem do wnętrz. Możliwość dobrania koloru, faktury oraz materiału sprawia, że stanowią one istotny element dekoracyjny.

Rolety nadstawne a style wnętrz

Dobierając rolety nadstawne, warto zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie lub dom. Oto kilka sugestii:

Styl nowoczesny

  Najlepiej zastosować minimalistyczne formy oraz stonowaną kolorystykę. Rolety powinny być proste, bez zbędnych zdobień, najlepiej w odcieniach bieli, szarości czy czerni.

Styl klasyczny

  W takim wnętrzu warto postawić na eleganckie i bogatsze formy. Rolety mogą posiadać subtelne zdobienia, frędzle lub być wykonane ze zdobionych materiałów.

Styl skandynawski

  Biel, szarość i naturalne materiały to klucz do skandynawskich wnętrz. Wybierając rolety, warto zwrócić uwagę na naturalne tkaniny i delikatne nienarzucające się wizualnie kolory.

Jeśli poszukujesz porady jakie rolety będą najlepiej pasować do Twojego domu zapoznaj się z naszym artykułem.

Funkcjonalność to podstawa

Nie zapomnijmy również o praktycznej stronie rolet nadstawnych. Wybierając je, zastanówmy się, jaką funkcję mają spełniać – czy będą to rolety głównie dekoracyjne, czy też z założenia mają chronić naszą prywatność oraz regulować dostęp światła do pomieszczenia. Warto też dowidzieć się jak należy dbać o ten rodzaj rolet.

Dopasowanie rolet do kolorystyki pomieszczenia

Rolety nadstawne są nie tylko praktyczne, ale mogą stanowić również efektowny element dekoracyjny. Przy ich wyborze warto uwzględnić kolorystykę wnętrza, tak aby tworzyły spójną i harmonijną całość z resztą przestrzeni.

Podsumowanie

Wybór rolet nadstawnych nie jest sprawą łatwą i warto poświęcić mu należytą uwagę, aby podkreślić charakter wnętrza oraz zadbać o funkcjonalność przestrzeni. Pamiętajmy, że kluczem jest harmonia między stylem, kolorystyką a praktycznym zastosowaniem rolet.  Możemy zastosować zachowawcze stonowane rozwiązania lub śmiało bawić się kontrastem i wzorami. Niezależnie od wybranego wariantu zyskamy nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale także niezwykle stylową dekorację, która podkreśli indywidualny charakter naszego domu. Rolety nadstawne mogą dopełnić charakter naszego wnętrza i sprawić, że stanie się ono jeszcze bardziej przytulne i funkcjonalne