Dom w stylu nowoczesnej stodoły, wyposażony w duże i funkcjonalne okna PVC, to rozwiązanie, które w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na unikalne połączenie rustykalnego uroku i nowoczesnego designu. Architektura tego rodzaju podbija serca miłośników prostego wzornictwa. Wpisuje się w ideę spójności między wznoszonymi budowlami a ich otoczeniem. Co charakteryzuje typową nowoczesną stodołę?

Barn house: gdzie najczęściej się pojawia

Domy mieszkalne nazywane nowoczesnymi stodołami są często stawiane na przedmieściach oraz terenach wiejskich, na których coraz częściej osiedlają się ludzie przeprowadzający się z miast. Można je również spotkać w zielonych dzielnicach miejskich, gdzie wielkość działek umożliwia  posadowienie tego typu budynku.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły: okna PVC

Prosta forma: domy zaprojektowane w tym duchu mają nieskomplikowaną geometryczną formę. Forma ta przypomina tradycyjne stodoły z jedno- lub dwuspadowym dachem pozbawionym okapu.

Otwarte przestrzenie: we wnętrzach dominuje otwarty plan z dużymi, przestronnymi pomieszczeniami, które łączą różne funkcje, takie jak kuchnia, jadalnia i salon. Najczęściej wykorzystywane są okna PVC od podłogi do sufitu, które umożliwiają naturalne oświetlenie i widoki.

Duże okna PVC i przeszklenia: w domach w stylu nowoczesnej stodoły często znajdują się duże okna, w tym okna od podłogi do sufitu, które zapewniają obfite naturalne światło oraz atrakcyjne widoki na otoczenie. Drzwi przesuwne i inne duże przeszklenia mogą otwierać wnętrza na zewnątrz.

Naturalne materiały: w materiałach budowlanych i wykończeniowych dominują naturalne materiały: drewno, kamień i metal. Drewno, zwłaszcza w postaci widocznych belek, dodaje ciepła i nawiązuje do wiejskich korzeni stodoły.

Minimalistyczny design: wnętrza charakteryzują się minimalizmem i funkcjonalnością,  prostymi liniami i brakiem zbędnych ozdób. Paleta barw często jest neutralna z akcentami surowych, naturalnych kolorów.

Zewnętrzne wykończenie: elewacja często nawiązuje dowyglądu tradycyjnej stodoły. Stosuje się elementy, takie jak drewniane okładziny czy metalowe detale.

Balans między prywatnością a otwartością: chociaż duże przeszklenia zapewniają otwartość i światło, projektanci tych domów nie zaniedbują zapewnienia prywatności. Często do dużych przeszkleń wykorzystywane są nowoczesne okna PVC.

Podział na strefy: dom składa się zazwyczaj z parteru, który stanowi strefę dzienną oraz gospodarczą. Składa się również z poddasza użytkowego zaaranżowanego na strefę prywatną.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły to rozwiązanie popularne ze względu na ich unikalne połączenie prostoty, nowoczesności i ciepłego, wiejskiego uroku. Idealnie wpisują się w otoczenie naturalne, oferując jednocześnie komfort i funkcjonalność nowoczesnego domu. Są w przemyślany sposób zaprojektowane, energooszczędne i ergonomiczne. Jeśli chcesz dobrać idealne okna PVC, które będą harmonijnie współgrać z architekturą i stylem Twojego domu w stylu nowoczesnej stodoły. Skontaktuj się z naszymi ekspertami!