Okna PCV cieszą się ogromną popularnością zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektach budowlanych. Ich wybór jest podyktowany wieloma czynnikami, w tym przede wszystkim przystępną ceną, trwałością oraz szerokimi możliwościami personalizacji. Choć zdecydowanie najbardziej popularne są ramy białe i imitujące drewno, to jednak w NexBau możesz liczyć na znacznie większy wachlarz dostępnych opcji, jeśli chodzi o kolorystykę. Dowiedz się, jak możesz zaaranżować swoje wnętrza i fasadę domu stawiając na oryginalne odcienie.

Dlaczego okna PCV?

Okna wykonane z polichlorku winylu (PCV) są cenione za dobrą termoizolację i izolacyjność akustyczną. Przekłada się to na komfort użytkowania oraz oszczędności w zużyciu energii. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, okna PCV są odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają zaawansowanej konserwacji, co jest znaczącą zaletą tego rozwiązania. Dodatkowo, polichlorek winylu pozwala na stosunkowo niskie koszty produkcji, co czyni ten typ okien bardziej dostępnymi cenowo niż ich odpowiedniki wykonane z aluminium czy drewna.

Estetyka i styl okien dostępnych w NexBau

NexBau oferuje szeroki wybór kolorów i wykończeń okien PCV. Dzięki znacznej różnorodności, ramy okienne można dopasować do potrzeb i upodobań niemal wszystkich klientów. Oprócz najbardziej klasycznej bieli, wybierzesz także ciesząca się dużą popularnością imitacje drewna. Będą to m.in.:

  • popularny Złoty Dąb,
  • chłodniejsza w odcieniu Rustykalna Wiśnia,
  • ciemny Orzech Włoski,
  • egzotyczny Macore,
  • szary Dąb Vintage. 

Poza bielą i drewnem, dostępne są również opcje bardziej nietypowe, nawiązujące zdecydowanie do nowoczesnych aranżacji. W dostępnej palecie wzorów i kolorów znajdziesz nie tylko wariant przypominający wyglądem szczotkowany metal w odcieniu antracytu czy aluminium, ale również gładki Szary Łupek, Piryt czy fakturowany Alux o barwie ciemnego srebra. Dla miłośników awangardy, NexBau ma w ofercie nietypowe rozwiązania. Będą to m.in.: intensywna Zieleń i Zieleń Mchu, Żółty, Czerwony, Lazurowy i Brylantowo Niebieski.

Dzięki nowoczesnym metodom laminowania, okna PCV mogą naśladować wygląd naturalnych materiałów z zachowaniem korzyści wynikających z użycia tworzywa sztucznego. Co więcej, możliwość zastosowania różnych kolorów ram zewnętrznych i wewnętrznych pozwala na jeszcze większe dostosowanie okien do indywidualnych preferencji oraz charakteru danego wnętrza i fasady.

Okna PCV – funkcjonalność i adaptacyjność

Okna PCV nie tylko dobrze wyglądają i zapewniają interesującą kolorystykę, ale również oferują doskonałą funkcjonalność. Wyposaża się je w podwójne lub potrójne szyby, tzw. ciepłe ramki CHROMATECH ULTRA, powłoki niskoemisyjne dla odpowiedniej izolacyjności termicznej czy pakiety o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Zróżnicowane okucia pozwalają na wielostopniowy uchył okna, ukrycie zawiasów czy wybór klamek z kluczykiem oraz systemów zwiększających bezpieczeństwo dzieci. Okna NexBau umożliwiają integrację z zaawansowanymi systemami Smart Home, co umożliwia zdalne sterowanie i automatyzację funkcji okiennych, takich jak regulacja naświetlenia czy ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem lub wychłodzeniem pomieszczeń.

Wybierając okna PCV, nie ograniczamy się tylko do aspektów ekonomicznych. To również inwestycja w komfort, estetykę i funkcjonalność naszego domu czy mieszkania. NexBau zapewnia szeroki wybór opcji, które umożliwiają dostosowanie okien do każdego stylu i każdej potrzeby. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oraz bogatej palecie wykończeń, okna PCV stanowią praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie, które warto rozważyć w trakcie każdej modernizacji czy budowy.